СветСвет.Портал

Прв смртен случај на Ковид-19 во Сирија

Во Сирија почина една жена заразена со коронавирус, што е прв смртен случај на Ковид-19 во оваа земја, соопшти сириското Министерство за здравство.


Аман, 29 март 2020 (МИА)  – Во Сирија почина една жена заразена со коронавирус, што е прв смртен случај на Ковид-19 во оваа земја, соопшти сириското Министерство за здравство.

Сирија досега потврди само пет случаи, но лекаритесметаат дека има поголем број заразени. 

Официјалните лица негираат прикривање, но воведоа ограничување на движењето и мерки за спречување на пандемијата. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close