БалканБалкан.Портал

Прв случај на новиот коронавирус во Република Српска

Во Република Српска е регистриран првиот случај на инфекција со новиот коронавирус, потврди денеска Министерството за здравство на Република Српска.

Бања Лука, 5 март 2020 (МИА) – Во Република Српска е регистриран првиот случај на инфекција со новиот коронавирус, потврди денеска Министерството за здравство на Република Српска.

Сè уште нема детали за лицето кое е заразено.

Министерството за здравство за денеска во 9 часот најави прес-конференција на која ќе се обрати министерот за здравство и социјална помош, Ален Сераниќ. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close