Svet.SlajderСветСвет.Портал

Прв случај на локална трансмисија на коронавирусот во Тајван по 250 дена

Тајванското Министерство за здравство денеска соопшти за  првиот локален случај на трансмисија на коронавирусот од 12 април годинава, а станувало збор за пријателка на новозеландски пилот, кој со коронавирусот бил заразен пред неколку дена. Од овие причини Тајван нареди тестирање на повеќе од 100 контакти со кои заразената била во контакт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close