СветСвет.Портал

Прв случај на коронавирус во Нигер

Во Нигер е потврден првиот случај на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата.

Нијамеј, 19 март 2020 (МИА) – Во Нигер е потврден првиот случај на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата.

Станува згор за 36-годишен Нигериец кој неодамна патувал во Того, Гана, Брегот на Слоновата Коска и Буркина Фасо. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close