0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Прв Самит на НАТО на кој земјава учествуваше како полноправна членка

Во Брисел се одржа Самит на НАТО, прва средба на шефовите на држави или влади на членките на Алијансата на која Северна Македонија учествуваше како полноправна членка. Делегацијата на Република Северна Македонија која учествуваше на Самитот го оцени како историски момент и за земјава и голем успех и за нашата држава и за Алијансата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close