0_Спорт.ПорталФудбал

Прв натпревар за Роналдо по враќањето во Манчестер јунајтед

Тренерот на премиерлигашот Манчестер јанјатед, Оле Гунар Солскјер најави дека португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо ќе биде во тимот за денешниот првенствен натпревар на „Олд Трафорд“ против Њукасл.

Back to top button
Close
Close