Svet.SlajderСвет

Прв комерцијален директен лет меѓу Дубаи и Израел

Нискобуџетната авиокомпанија „Флајдубаи“ ги поврза Израел и Обединетите Арапски Емирати со директен комерцијален лет за првпат, два месеца откако двете земји ги нормализираа односите под покровителство на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close