0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Прсти да излижеш од рвенијата на баба Блага

Прсти да излижеш од рвенијата на баба Блага. Со вакви коментари се пренесува рецептот за подготовка на тиквешки традиционален специјалитет, меѓу жители на Тиквешијата, други делови од државата, па и меѓу странци кои престојуваат во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close