ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Протон технолоџи АГ“: Заканата со бомба била испратена откако белоруските власти го присилиле авионот да слета

Заканата со бомба, што белоруските власти ја наведуваат како причина за присилното слетување на авионот на „Рајанер“ со белорускиот дисидент Роман Проташевич, била испратена откако била издадена наредбата за приземјување на леталото, соопшти денеска телекомуникациската компанија „Протон технолоџи АГ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close