Дописници МКДОпштински вести

Противпожарната служба во Гевгелија викендов двапати интервенирала

Пожарникарите од Гевгелија викендов двапати интервенирале при локализирање и гаснење на пожари, кои се случиле во населените места Мрзенци и Миравци, соопштија денеска од ТППЕ Гевгелија.

Back to top button
Close
Close