Свет

Противник на властите во Сенегал повика на уште поголеми протести

Главниот противник на владата во Сенегал, Усман Сонко, чие апсење предизвика најголеми немири во последните десет години, побара од Сенегалците да продолжат да се мобилизираат и денеска, но додаде дека „револуцијата“ треба да продолжи мирно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close