Свет

Противниците на државниот удар во Мјанмар формираа влада на национално единство

Противниците на воената хунта во Мјанмар во петокот објавија дека формирале влада на национално единство што вклучува неодамна сменети пратеници, лидери на протести и етнички малцинства, нагласувајќи дека нивната цел е соборување на воената хунта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close