СветСвет.Портал

Против Наваз Шариф поднесени обвиненија за бунт

Пакистанската полиција денеска поднесе обвиненија за бунт против поранешниот премиер Наваз Шариф и членови на неговата партија неколку дена пред закажаните митинзи на опозицијата со цел уривање на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close