БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протиќ: Власта во Србија намерно ги опструира евроинтеграциите

Поранешниот амбасадор на Сојузна Република Југославија и Србија во САД и Швајцарија, Милан Ст. Протиќ изјави денес дека сегашната власт намерно го попречува процесот на пристапување на Србија во Европската унија (ЕУ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close