Svet.SlajderСветСвет.Портал

Протестите на земјоделците во Индија стануваат се помасовни

Илјадници земјоделци во најнаселената држава во Индија, Утар Прадеш, се собраа денеска за да изразат незадоволство од новите закони за земјоделство, што укажува на зголемена поддршка за повеќемесечната кампања против владините реформи во оваа област.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close