Svet.SlajderСветСвет.Портал

Протести во Зимбабве: 80 демонстранти приведени, седуммина повредени

Седум лица се повредени, од кои едно е во критична состојба, а 80 се приведени за време на антивладините протести во главниот град на Зимбабве, Хараре.

Back to top button
Close
Close