ЕвропаЕвропа.Портал

Протести во Шпанија поради апсење на раперот Пабло Хасел

Шпанската полиција се судри со демонстрантите во Мадрид и Барселона, кои протестираа поради апсењето на раперот Пабло Хасел кој е обвинет за навреда на монархијата и поддржување на тероризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close