Svet.SlajderЕвропа

Протести во Рим, демонстрантите се судрија со полицијата

Сопствениците на ресторани и други граѓани незадоволни од епидемиолошки мерки на италијанската Влада, поради кои не работат со недели, синоќа се судрија со полицијата за време на протестот пред Парламентот во Рим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close