СветСвет.Слајдер

Протести во Колумбија: Над 90 повредени во Богота во последните 24 часа

Повеќе од 90 лица - 72 цивили и 19 полицајци - се повредени за време на улични протести во колумбиската престолнина, соопшти министерот за внатрешни работи на градот Луис Ернесто Гомез.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close