Свет

Протести во Ереван за оставка на премиерот Пашинјан

Десетици опозиционери и активисти денеска ја блокираа централната авенија во главниот град на Ерменија, Ереван, барајќи оставка од премиерот Никола Пашинјан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close