Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Протести во Брисел, запалени полициска станица и возило

Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот  Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close