Svet.SlajderСвет

Протести во Бразил поради несоодветен одговор на пандемијата

Илјадници граѓани на Бразил излегоа вчера на улиците во целата земја, обвинувајќи го претседателот Жаир Болсонаро и владата за неефикасно управување со кризата, особено поради бавната набавка на вакцини и што покажа сомнеж во оправданоста за носењето маски.

Back to top button
Close
Close