0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderМКДОпштество

Протестен марш под мотото „Држава што не постапува е држава што силува“ по повод Меѓународниот ден на жената

По повод Меѓународниот ден на жената и под мотото „Држава што не постапува е држава што силува“, денеска група граѓани излезе на петтиот протестен марш со цел  потсетување на институциите за барања кои се однесуваат на женските права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close