Botë

Protesta të dhunshme të fermerëve në Indi

Mijëra fermerë indianë të cilët protestojnë kundër reformave të paralajmëruara janë përleshur me policinë e cila tentoi t'i pengojë me barrikada dhe gaz lotsjellës për të hyrë në kompleksin historik Kalaja e kuqe në Nju Delhi, ku e humbën jetën një person, ndërsa të paktën 80 u lënduan.

Back to top button
Close
Close