БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест во Приштина против задолжителното вакцинирање

Неколку десетици граѓани денеска излегоа на протест во главниот град на Косово, против одлуката на Владата за задолжително вакцинирање против Ковид-19, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close