Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Протест во Минск, уапсени десетици луѓе

Белоруската полиција денеска уапси десетици луѓе во Минск за време на последниот антивладин протест, кој трае со месеци по спорните претседателски избори во август, соопштија активисти за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close