Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест во Атина за зајакнување на јавното здравје 

Секојдневно во болниците се хоспитализираат по 500 пациенти, во просек по 80 дневно се на апарати, но не на Одделенијата за интензивна нега, бидејќи таму нема место, вели претседателот на Федерацијата на лекари од државните болници во Грција, Михалис Јанскос, по денешниот протест на кој побараа подобро јавно здравје, дополнителни вработувања, средства за зајакнување на здравствениот систем, јави дописничката на МИА од Атина. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close