БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест во Атина за поддршка на барањата на осудениот грчки терорист Куфодинас

Мирно заврши протестот во центарот на Атина, организиран од оние кои ги поддржуваат барањата на осудениот грчки терорист Димитрис Куфодинас, кој штрајкува со глад, додека пак на островот Крит во текот на ноќта, неговите поддржувачи ги нападнаа канцелариите на Нова демократија и семејната куќа на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close