Дописници МКДПолитички партии

Протест со возила организиран од ВМРО-ДПМНЕ низ улиците на Охрид

Општинскиот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ од Охрид вечерва го одржа вториот протест со моторни возила низ градот организиран под паролата „Сега за да не биде предоцна!“, а како реакција на начинот на кој власта го решава билатералниот проблем со Бугарија кој се испречува на европскиот пат на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close