Дописници МКДОпштински вести

Протест со возила на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

ВМРО-ДПМНЕ во Велес вечерва организира мирен протест со возила, кој започна од кај Спомен костурницата на загинатите борци од НОВ, продолжи низ велешките улици, кружно кај споменикот на Панко Брашнаров па назад во центарот на градот кај споменикот на поетот и револуционер  Коста Солев Рацин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close