Дописници МКДПолитикаПолитички партии

Протест со возила на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово

Во Куманово вечерва се одржува протест на членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ против, како што велат од општинскиот комитет, криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот. Поради пандемијата, протестот се одржува со возила по централните булевари и улици во Куманово со полициска придружба.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close