Дописници МКДПолитикаПолитички партии

Протест низ штипските улици на ВМРО-ДПМНЕ

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва со своите возила и транспаренти продефилираа низ штипските улици. Пратеникот во Собранието, Иван Јорданов истакна дека протестираат против криминалот, корупцијата, неправдите, политичкиот прогон и, како што рече, против мафијата, која е на власт.

Back to top button
Close
Close