Дописници МКДПолитички партии

Протест низ кавадаречките улици и кај споменикот на Ваташките младинци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест во Кавадарци. Со автомобили протестот почна од пред црквата „Света Петка“, па низ центарот на градот кон споменикот во Моклиште кај Ваташа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close