Дописници МКДОпштество

Протест на жители на Вељуса заради кражби на нивите

Жители на селото Вељуса денеска со протест и едночасовна блокада со трактори на влезот во населеното место ги искажаа својот револт од зачестените кражби на нивните ниви. За кражбите тие обвинуваат жители од селото Баница, кое од нивното е оддалечено неколку километри, но и нивни соселани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close