Дописници МКДПолитикаПолитички партии

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Македонскиот народ е обединет и сплотен и застанува на патот на предавството коешто Зоран Заев и оваа Влада и го подготвуваат на Македонија. Целосното обезличување преку бришење на македонскиот народ и македонскиот јазик е последната црвена линија преку која нема да дозволиме да се помине. Тоа го порача пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков во Охрид, каде поддржувачи на партијата со автомобили и вклучени сирени продефилираа од влезот на градот од страната на Скопје до зградата на Општината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close