БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест на учениците и просветните работници во Атина

Со мали инциденти пред грчкиот Парламент и со пораката до Владата да ги преземе неопходните мерки во училиштатат за заштита од коронавирусот, заврши протестот во Атина на учениците и просветните работници, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close