Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Протест на погребалните домови во Рим, околу две илјади ковчези чекаат на кремација

Околу 2.000 ковчези со недели, ако не и со месеци чекаат за кремирање во Рим, а таквата состојба се појави поради бирократските одложувања и ги натера претставниците на погребалните куќи денеска да протестираат во близина на градското собрание

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close