БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

Група баратели на азил, сместени во центарот за регистрација и идентификација на Самос, денеска одржаа мирен протест и побараа да си заминат од островот, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close