0_Македонија.ПорталПолитика

Проштална средба на претседателот Пендаровски со амбасадорката на Индија, Капур

Претседателот Стево Пендаровски денеска во проштална средба ја прими Пуџа Капур, амбасадорка на Република Индија во Република Северна Македонија, со седиште во Софија.

Back to top button
Close
Close