0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Проширувањето на НАТО во регионот и јасната перспектива за влез во ЕУ решение за сите прашања, порача Османи

Европската и евроатлантската интеграција на регионот на Западен Балкан е решението, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со наводниот нон-пејпер на словенечкиот премиер Јанез Јанша. Во однос на содржината на нон пејпер Османи вели дека со интензивирање на дебатата за затворање на големите прашања во регионот ќе се појавуваат различни шпекулации, дел со добра намера, дел со лоша намера, дел автентични, дел неавтентични. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close