0_Магазин.ПорталЗанимливости

Прошетка во Вселената само за жени

НАСА за 29 март годинава ја закажа првата прошетка во Вселената само за жени. Астронаутките Ен Меклејн и Кристина Кох ќе учествуваат во излетот вон Меѓународната вселенска станица, соопшти претставничката на Агенцијата, Кетрин Хамблтон.

Back to top button
Close
Close