0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Просечната плата во август 27.535 денари

Просечната месечна нето плата по вработен во август годинава изнесува 27.535 денари, објави Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close