0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Propozim që sezoni në Itali të vazhdojë më 27 maj me ndeshjen për kupën Juventus – Milan

Këshilli i Serisë A propozoi që të vazhdohet sezoni i ndërprerë i futbollit në Itali për shkak të pandemisë me koronavirusin, në fund të majit me revanshet e gjysmëfinales së kupës kombëtare. 

Romë, 16 prill 2020 (MIA) – Këshilli i Serisë A propozoi që të vazhdohet sezoni i ndërprerë i futbollit në Itali për shkak të pandemisë me koronavirusin, në fund të majit me revanshet e gjysmëfinales së kupës kombëtare.

Krerët e klubeve do të bisedojnë për këtë ide të martën.

Ndeshjet e gjysmëfinales, Juventus – Milan dhe Napoli – Inter janë propozuar të mbahen më 27 dhe 28 maj, ndërsa kampionati të shtyhet më 31-in me qëllim që sezoni të përfundojë deri më 2 gusht. shk/

Таг
Back to top button
Close
Close