Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Прописите на Полска за именување на судии не се во согласност со правото на ЕУ

Европскиот суд за правда денеска пресуди дека новите прописи на Полска за именување на судија во Врховниот суд би можеле да бидат во спротивност со правото на Европска Унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close