Некатегоризирано

Проодни сите патни правци во општина Градско  

Oпштина Градско и ЈКП „Клепа“ во изминатите неколку дена интензивно работеа на расчистување на снегот, фрлање сол и песок на улиците во населба Градско и на локалните патишта кон сите населени места за да се обезбеди непречено одвивање на сообраќајот.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close