0_Магазин.ПорталЗанимливости

Пронајдено чоколадо старо 120 години

Службеници од Австралиската национална библиотека пронашле, можеби, една од најстарите кутии со чоколадни плочки, и тоа на имотот на австралискиот поет и писател Ендрју Бартон Патерсон.

Back to top button
Close
Close