0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Пронајдени загубените гевгеличани на планината Кожуф

Двајцата средовечни гевгеличани, Кире Арнаудов и Владо Дагалев, вечерва околу 22 часот беа пронајдени од страна на ангажираните екипи од МВР, Шумската полиција, локални ловџии, планинари и членови од семејствата, откако беа алармирани дека се загубиле кај месноста „Круша“, на планината Кожуф.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close