0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Пронајдени 13 лица мигранти од Пакистан во „сеат алтеа“ кај Велес

На клучка Велес во правец на Свети Николе, утрово околу 06.30 часот  полициски службеници забележале патничко возило „сеат алтеа“ со скопски регистарски ознаки за кое постоеле сознанија дека е претходница во случај на криумчарење на мигранти.

Back to top button
Close
Close