0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П. (38), при што во дворното место се пронајдени стебла од марихуана во осум саксии и други 12 стебла, од кои дел биле во помошните простории во фаза на сушење, а пронајдена е и мини лабараторија за производство на масло.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close