ОпштествоХроникаХроника.Портал

Пронајдена марихуана во Кочани, приведени две лица

Полицијата од Кочани вчера околу 21:30 часот ги привела Џ.С.(20) и Е.А.(18), двајцата од Кочани, откако при претрес кај нив и во домот на Џ.С., извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Back to top button
Close
Close